Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Inhalacje Wodorem Molekularnym

2022-12-30
 Inhalacje Wodorem Molekularnym

Wodór molekularny – działa antyoksydacyjnie znacznie silniej niż witamina C

"Wodór jest paliwem życia" stwierdził Albert Szent-Gyorgi – węgierski biochemik, odkrywca witaminy C, laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. To najmniejszy i najsilniejszy na świecie antyoksydant. Jest ponad 170-krotnie mniejszy niż witamina C, dlatego tak skutecznie działa oczyszczająco na nasz organizm. Dzięki niewielkim rozmiarom cząsteczki, jest w stanie działać na poziomie jądra komórki (cytoplazmy), gdzie nie docierają inne związki przeciwutleniające. Poprzez zmniejszenie ilości wolnych rodników tlenowych łagodzi objawy chronicznego zmęczenia, przynosi ulgę w bezsenności i zaburzeniach pamięci. Ponadto działa przeciwzapalnie, antyalergicznie i neuroprotekcyjnie.

Wróć do formy po COVID-19

Badania kliniczne w Korei potwierdziły, że inhalacje wodorem skracają rekonwalescencję po Covid-19 z 25-50 dni do średnio 3-8 dni. Terapia może też być stosowana jako wsparcie przy zakażeniu koronawirusem. Jego wczesne zastosowanie może zminimalizować uszkodzenia płuc w przebiegu COVID-19 poprzez zahamowanie hipercytokinemii, czyli tzw. burzy cytokin, jednocześnie zmniejszając ilość pacjentów w stanie krytycznym. Specjaliści wskazują też, że terapia wodorem molekularnym może wykazać działanie ochronne na twoje serce, nerki i układ nerwowy.

Neutralizuj szkodliwe wolne rodniki

Czy wiesz, skąd się bierze nadmiar wolnych rodników i jaki ma wpływ na twój organizm? Gdy dostarczasz tlen do organizmu poprzez oddychanie, przekształcany jest on wraz ze składnikami odżywczymi w energię w mitochondriach. Powstają przy tym także wolne rodniki, czyli atomy lub cząsteczki chemiczne zawierające niesparowane elektrony. Utrata elektronu może nastąpić właśnie podczas utleniania. Wzrost wolnych rodników może być spowodowany m.in. przejadaniem się, stresem, paleniem czy dużym wysiłkiem, a ich nadmiar atakuje jądra i błonę komórkową, mitochondria, a nawet DNA, powodując powstawanie chorób. Wodór molekularny jest najsilniejszą substancją wiążącą wolne rodniki hydroksylowe (te szkodliwe) i w sposób selektywny usuwa je z organizmu – łączy się z nimi, tworząc cząsteczki wody, która w łatwy sposób jest usuwana z twojego organizmu (np. przy oddawaniu moczu). Inne związki będące antyoksydantami takie jak witamina C lub witamina E są cząsteczkami o znacznie większych rozmiarach.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel