Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak radzić sobie z zaburzeniami pamięci i koncentracji?

2024-06-13
Jak radzić sobie z zaburzeniami pamięci i koncentracji?

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się zapomnieć, gdzie odłożyłeś kluczyki czy numer telefonu do bliskiej osoby. Jeśli dzieje się to sporadycznie, nie ma się czego obawiać. Być może zadziałało zmęczenie lub silny stres. Na Twoją zdolność do zapamiętywania i koncentracji wpływa stan zdrowia oraz bieżące emocje. Zbyt wiele bodźców powoduje, że pamięć robocza (krótkotrwała) ulega zaburzeniom.

Co to jest pamięć robocza?

Pamięć robocza, nazywana też operacyjną, przechowuje bieżące informacje w określonym celu, np. chcesz zapamiętać listę zakupów. Jeśli informacja jest powtarzana, utrwala się, co prowadzi do pamięci długotrwałej.

Kiedy powstają zaburzenia pamięci?

Stres oraz zmęczenie naturalnie wpływają na problemy z pamięcią. Problem ten mija po wypoczęciu i obniżeniu poziomu emocji. Kiedy jesteś bardzo zajęty jakąś czynnością lub rozmyślaniem, wiele informacji nie zostaje zapamiętanych. Dzieje się tak również, jeśli masz kiepski nastrój i zaburzenia typu depresyjnego. Wraz z wiekiem mózg działa wolniej i potrzebujesz więcej czasu na zrozumienie i zapamiętanie informacji.

Choroby również wpływają na pracę mózgu, osłabiając procesy pamięciowe i koncentrację uwagi. Niektórzy nazywają to „mgłą mózgową”. Niektórych dotyka łagodna forma zaburzeń funkcji poznawczych, która nie powoduje istotnych zaburzeń w codziennym życiu. Niestety, u części tych osób z czasem rozwija się otępienie, czyli demencja, która charakteryzuje się licznymi zaburzeniami wyższych funkcji mózgu, powodując poważne problemy w życiu zawodowym i rodzinnym.

Jak sobie poradzić z zaburzeniami pamięci i koncentracji uwagi?

Wiele z tych problemów można zahamować lub zlikwidować, jeśli wcześnie zareagujesz na pojawiające się symptomy złej pracy mózgu i układu nerwowego. Komórki nerwowe można zregenerować, ale w zależności od miejsca, w którym powstają zmiany chorobowe, taka regeneracja trwa nawet kilka lat.

Zalecenia:

  1. Odstaw wszelkie używki oraz zminimalizuj ilość toksyn w swoim środowisku, także tym wewnętrznym.
  2. Detoksykacja oraz dostarczanie organizmowi niezbędnych składników budulcowych, takich jak kwasy Omega 3 i witamina D3.
  3. Picie odpowiednio dużych ilości wody (3% swojej wagi).
  4. Zadbaj o swoje myśli i emocje, które bezpośrednio wpływają na funkcjonowanie organizmu i tworzenie się stanów chorobowych.

Zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi a inhalacje wodorowe

Terapeutyczne działanie wodoru molekularnego zostało potwierdzone w wielu badaniach klinicznych. Wodór jest najsilniejszym antyoksydantem na świecie, ochrania neurony mózgowe i przyczynia się do ich regeneracji. Badania wykazały wspierające działanie wodoru cząsteczkowego w procesie uczenia się i pamięci. Wodoroterapia zmniejsza utratę neuronów dopaminergicznych, stan zapalny komórek nerwowych oraz redukuje powstawanie uszkodzeń DNA.

Inhalacja wodorowa zwiększa działanie neuroprzekaźników, polepszając nastrój i zmniejszając objawy depresji. Może być niezastąpioną terapią w podnoszeniu koncentracji i czynności poznawczych mózgu, zwiększając pamięć i kreatywność. Wodoroterapia jest również stosowana w osłabieniu pracy mózgu po infekcjach wirusowych, np. covidowych

Jak długo stosować wodoroterapię?

Czas trwania wodoroterapii zależy od problemu. Jeśli czujesz się zestresowany i przemęczony, kilka lub kilkanaście sesji co jakiś czas może pomóc. W przypadku bardziej dotkliwych problemów należy brać pod uwagę stałe, codzienne inhalacje wodorowe, nawet 3 razy dziennie.

Inhalacje wodorowe usprawniają pracę mózgu i polepszają komfort życia osób chorych oraz opiekunów, jednak wymagają stałego korzystania z terapii, przynajmniej przez 1 godzinę dziennie.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024
pixel