Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wodór najsilniejszy antyoksydant

2024-06-16
Wodór najsilniejszy antyoksydant

Węgierski biochemik, odkrywca witaminy C i laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny Albert Szent- Gyorgi  stwierdził: „Wodór jest paliwem życia”. Co miał na myśli? W Twoim ciele w każdej sekundzie zachodzą miliony reakcji chemicznych, w wyniku których produkowane są odpady, w tym wolne rodniki.  Styl życia i środowisko w jakim żyjesz powoduje, że organizm po pewnym czasie przestaje sobie radzić z ich utylizacją.

Czym są wolne rodniki

Wolne rodniki  to atomy lub cząsteczki o niesparowanych elektronach. Szukają wolnego elektronu do pary „kradnąc” gdzie się da, np.  z błon komórkowych, białek  czy DNA.

 

Wolne rodniki powstają w wyniku procesów biochemicznych w ciele i dopóki jest zachowana równowaga pomiędzy nimi a antyoksydantami nic złego się nie dzieje. W rozsądnej ilości są wręcz potrzebne jako ważne cząsteczki sygnalizacyjne (tzw. cząsteczki sygnałowe) mające wpływ na równowagę redoks.  W normalnych, zdrowych warunkach wolne rodniki wpływają na rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepszy przepływ krwi.

Obecny styl życia jednak  powoduje, że równowaga zostaje zachwiana i w organizmie tworzy się o wiele za dużo wolnych rodników. Jak wspomnieliśmy wolny rodnik szuka pary dla swojego elektronu w dowolnym miejscu np. strukturach białkowych. W ten sposób postępują zniszczenia w błonach komórkowych i DNA, w następstwie czego Twój organizm zaczyna chorować. 

O zgrozo, najgorsze są rodniki tlenowe. Powstają one w procesach oddechowych (niezbędnych do produkcji energii) i są w zdrowym organizmie usuwane przez wewnętrzne antyoksydanty i specjalne białka. Czyli inaczej mówiąc, mitochondria- nasze elektrownie, bez których nie ma energii i nie ma życia, są również źródłem rodników tlenowych. Twój organizm nie zawsze sobie z nimi radzi i jeśli rodników tych jest zbyt dużo powstaje stres oksydacyjny.  Ostry stres oksydacyjny powoduje uszkodzenia tkanek i jest jedną z przyczyn wielu chorób i procesu starzenia.

Jak poradzić sobie z nadmierną ilością wolnych rodników

Pewnie nasuwa Ci się prosta odpowiedź : stosując antyoksydanty, jak witamina C czy glutation. To dobry sposób, ale jest lepszy i skuteczniejszy : wodoroterapia.  Najsilniejszym antyoksydantem bowiem jest wodór cząsteczkowy, który wybiórczo wyłapuje rodniki hydroksylowe uszkadzające błony komórkowe tworząc cząsteczkę wody.

Kluczową cechą wodoru jest jego łatwa przenikalność do wszystkich miejsc w organizmie i neutralizowanie wolnych rodników hydroksylowych, które go uszkadzają. Dzięki swoim małym rozmiarom i dużej selektywnej aktywności jest o wiele bardziej skuteczny niż powszechnie znane antyoksydanty jak witaminy czy koenzym Q. Cząsteczka wodoru jest 176 razy mniejsza niż witamina C, 209 razy od glutationu oraz 863 razy mniejsza aniżeli koenzym Q10.

Wodór cząsteczkowy posiada niezwykłe wręcz zdolności wychwytywania wolnych rodników tlenowych (hydroksylowych tzw. ROS) w wyniku czego powstaje cząsteczka wody.

Nie dość więc, że wodór nie dopuszcza do zniszczeń w komórkach, to jeszcze nawadnia!

Wybiórczość jego działania na rodniki hydroksylowe i nadtlenoazotyn chroni Cię przed poważnymi schorzeniami i przywraca homeostazę w ciele.

Należy też zauważyć, że nadmierna ilość wolnych rodników hydroksylowych powoduje uszkodzenia tkanki łącznej, w tym skóry i przyspiesza proces starzenia się. Powstały stres oksydacyjny jest więc przyczyną nie tylko chorób, ale też zwykłego zmęczenia i dyskomfortu (również po nadmiernie intensywnych ćwiczeniach fizycznych). Selektywne wychwytywanie wolnych rodników przez wodór powoduje łagodzenie stanów zapalnych i regenerację komórek i tkanek. Opóźnia też procesy starzenia się Twojego organizmu. Może sprawić, że Twoja skóra wygląda świeżo, zdrowo i ma mniej zmarszczek.

Chociaż wodór molekularny do organizmu można dostarczać na różne sposoby, to jednak najskuteczniejszą formą terapii wodorowej jest jego wdychanie. Z uwagi na bardzo małe rozmiary cząsteczki H2 wdychanie wodoru cząsteczkowego osiąga maksymalny poziom w osoczu w około 30 minut  i utrzymuje się w organizmie do 30 godzin po inhalacji.

Półgodzinna inhalacja H2 dostarcza tyle samo wodoru co wypicie 15 litrów wody wodorowej.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Polecane

Generator wodorowo-tlenowy HOCELL HHO-1600 - WYNAJEM

Generator wodorowo-tlenowy HOCELL HHO-1600 - WYNAJEM

1 000,00 zł - 2 400,00 zł brutto/1szt.
Generator wodorowo-tlenowy HOCELL HHO-1100 - WYNAJEM

Generator wodorowo-tlenowy HOCELL HHO-1100 - WYNAJEM

800,00 zł - 1 800,00 zł brutto/1szt.
pixel